Menu dodatkowe (nagłówek)

CSR i zrównoważony rozwój

Społeczna odpowiedzialność biznesu

WIZJA FIRMY W OPARCIU O STRATEGIĘ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU
Przedstawiamy spis działań, które niezależnie od obowiązujących przepisów prawa, stosujemy od lat i uznajemy za niezbędny element polityki firmy. Naszym celem jest działanie w sposób zrównoważony i społecznie odpowiedzialny. Na nasze działania składają się inwestycje w zasoby ludzkie, wsparcie ochrony środowiska, dobre relacje z lokalną społecznością a także budowanie relacji z partnerami. Nasze działania na rzecz zrównoważonego rozwoju wpływają pozytywnie na całe otoczenie naszej firmy i skutkują pogłębieniem dobrych relacji międzyludzkich.

 • PEOPLE_20230302110046.jpg

  Ludzie - godna praca, edukacja, równość

  To, co możemy zrobić w tym zakresie, to dbałość o naszych pracowników i jakość ich życia. Nasza polityka kadrowa zapewnia wysokie standardy równego traktowania i równych szans. Wszystkich pracowników traktujemy jednakowo i z szacunkiem – bez względu na płeć, wiek, kolor skóry, pochodzenie, wyznanie czy stopień niepełnosprawności. Przy zatrudnieniu kierujemy się jedynie umiejętnościami i kwalifikacjami potencjalnych pracowników. Oferujemy umowy o pracę i godne wynagrodzenie. Dbamy o rozwój pracowników, dostęp do edukacji i wiedzy, podnoszącej ich kwalifikacje.

 • Kościół Mariacki, Ulica Sienna, Rynek Główny, Zachód Słońca.jpg

  Lokalna branża

  Mamy pełną świadomość, że nasze otoczenie to także rynek lokalny; producenci i przedsiębiorcy. W naszej działalności staramy się budować relacje z firmami z Krakowa i Małopolski. Dzięki wieloletniej współpracy z wieloma partnerami mamy poczucie wywierania wpływu na dobrą kondycję branży turystycznej w naszym regionie.

 • RESPONSIBILITY_IN_THE_ORGANISATION_OF_EVENTS_20230302110539_20230302111613.jpg

  Odpowiedzialność w organizacji wydarzeń

  Od ponad 25 lat organizujemy wydarzenia w różnej skali, mamy doświadczenie w produkcji wydarzeń autorskich, ale także tych zleconych przez kontrahentów. Wiemy, że wysoka świadomość ekologii sprzyja trosce o naszą planetę i jakość życia nas wszystkich. Wykorzystując dostępne technologie i możliwości staramy się proponować i wprowadzać rozwiązania, które charakteryzują się dbałością o środowisko, szczególnie ograniczając zużycie energii, wody, papieru. Wybierając podwykonawców, szukamy ofert, które proponują użycie materiałów wielokrotnego użytku.

 • eurobiotech-2019-217-scaled — kopia.jpg

  Usługi cateringowe

  Catering to nieodłączny element organizowanych przez nas wydarzeń, wiemy, jakie znaczenie dla naszych klientów ma jakość świadczonych usług. Firmy, z którymi współpracujemy, posiadają wieloletnie doświadczenie i podnoszą jakość swoich usług z każdym kolejnym, organizowanym wydarzeniem. Wspólnie chcemy ograniczyć marnowanie jedzenia korzystając z dostępnych rozwiązań takich jak Foodsharing.
  Nasi podwykonawcy znacząco ograniczyli zużycie plastiku - korzystają z porcelany i szkła, a w przypadkach gdy nie jest to możliwe z opakowań biodegradowalnych.

 • EXPO_KRAKOW.jpg

  Projekt obiektu EXPO Kraków

  Dużym wyzwaniem w procesie prowadzenia firmy zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju jest zarządzanie obiektem. Jako właściciel i operator EXPO Kraków mierzymy się z tym od kilku lat. Mamy świadomość, że działania firmy prywatnej, jak nasza, nieposiadającej wsparcia finansowego miasta, są trudniejsze. Wierzymy jednak, że dzięki przemyślanym rozwiązaniom i doświadczonemu zespołowi możemy zrobić naprawdę wiele dla naszego otoczenia. W 2014 roku ze środków własnych wybudowaliśmy obiekt targowo-kongresowy. Inwestycja spowodowała ożywienie tego obszaru i wstęp do rewitalizacji poprzemysłowej dzielnicy Czyżyny, w Krakowie.
  Budynek jest zarządzany przez system BMS - Building Management System - który koordynuje i optymalizuje pracę wszystkich urządzeń w obiekcie. W 95% obiektu jest dostęp do światła dziennego. Na etapie projektowania obiektu w sposób szczególny zwracaliśmy uwagę na konieczność zastosowania nowoczesnych technologii i materiałów o najwyższej klasie izolacji termicznej.

 • EXPO Kraków (13)_20230406122400.jpg

  Obiekt EXPO Kraków

  Na podstawie przeprowadzonych szczegółowych analiz (w ścisłej współpracy z MPEC) wprowadziliśmy automatyczny tryb EKO ogrzewania obiektu, który sterując odpowiednio przepustnicami urządzeń grzewczych pozwala zdecydowanie zmniejszyć zużycie ciepła technologicznego.
  • Wymiana oświetlenia na żarówki typu LED,
  • Prowadzimy segregację odpadów w biurze wg rozporządzenia MŚ z dnia 29.12.2016,
  • Wprowadziliśmy specjalne opłaty za śmieci od wystawców – dodatkowa segregacja realizowana jest przez nasz serwis sprzątający,
  • Preferujemy określony typ systemowej zabudowy, która nadaje się do wielokrotnego użytku,
  • W halach posiadamy odrębną kanalizację w kanałach mediowych,
  • Planujemy montaż paneli fotowoltaicznych,
  • Kontrolujemy zużycie wody i prowadzimy nadzór nad wodą deszczową.

 • krakow_network_red_white_Obszar roboczy 1.jpg

  Partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju KRAKÓW NETWORK

  Jesteśmy częścią naszego miasta i regionu, wiemy jak ważna jest współpraca na rzecz rozwoju i wzmacniania branży. Zgodnie z Polityką Zrównoważonej Turystyki Krakowa na lata 2021-2028 chcemy wprowadzać zrównoważone rozwiązania, które umożliwiają zachowanie harmonii w mieście. Jesteśmy członkiem projektu KRAKOW NETWORK, który tworzy platformę do współpracy pomiędzy firmami z naszej branży. Projekt daje możliwość dzielenia się doświadczeniem, wspierania działań poszczególnych członków oraz budowania sieci partnerstw. Ponadto członkowie projektu wspólnie z miastem otwierają się na mieszkańców Krakowa, wsłuchując się w ich potrzeby i zachęcając do aktywności w ramach prospołecznej działalności.

 • COMMITMENT_TO_ENVIRONMENTAL_PROTECTION_20230302111241.jpg

  Zaangażowanie w ochronę środowiska

  Podczas budowy obiektu EXPO Kraków uzyskaliśmy zgodę na usunięcie części drzew kolidujących z projektem architektonicznym. Po zakończeniu budowy posadziliśmy dwa razy więcej drzew niż rosło ich przed budową. Pozostawiliśmy również więcej terenów zielonych, niż zakładało pozwolenie na budowę - nie zdecydowaliśmy się na rozbudowę powierzchni parkingowej, zachowując tym samym obszar zielony wynoszący ponad 20 000 m2.

Nasze inicjatywy

 • jestem-czujny-onkologicznie.jpg

  Jestem czujny onkologicznie

  czyli akcja zrealizowana podczas Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT® 2019. Na stoiskach firm, uczestników akcji, odbyły się pokazowe badania przesiewowe pod kątem wykrywania nowotworów jamy ustnej. Stomatolodzy zwiedzający uczyli się, jak podczas standardowego badania jamy ustnej rozpoznawać zagrożenie nowotworem. Do udziału w akcji prócz nas zapraszali: Fundacja do walki z nowotworem jamy ustnej „Z uśmiechem przez życie”, Zakład Stomatologii Zintegrowanej i Zakład Periodontologii i Klinicznej Patologii Jamy Ustnej w Instytucie Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

 • RatunkoweKalorie.PNG

  Ratunkowe Kalorie

  czyli wsparcie branży gastronomicznej i medycznej w 2020 roku. W ciągu 2 dni dostarczyliśmy 92 zestawy obiadowe oraz paczki croissantów do trzech szpitali w Krakowie: Szpitala Uniwersyteckiego, Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla, Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego.

 • DENTOPOMOC.PNG

  DENTOPOMOC

  realizowana wspólnie z wystawcami Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT®. Ofiarowane przez nich dary (np. przybory do higieny jamy ustnej: szczoteczki, pasty do zębów, nici dentystyczne) przekazujemy rodzinnym domom dziecka.

 • HOT16CHALLENGE.PNG

  #HOT16CHALLENGE

  miało na celu zachęcenie do udziału w internetowej zbiórce pieniędzy na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem. Jak wszyscy uczestnicy, nagraliśmy 16-wersową zwrotkę, opublikowaliśmy i nominowaliśmy kolejnych wykonawców, aby zwiększyć zasięg akcji.

 • Targi_ANTYCOVID_EXPO.PNG

  Targi ANTYCOVID EXPO dla Hospicjum św. Łazarza

  Targi w Krakowie nawiązały współpracę z krakowskim sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wystawcy Targów ANTYCOVID EXPO chętnie przyłączyli się do wspólnych działań i przekazywali produkty, które były licytowane na aukcjach charytatywnych. Podczas targów można było również wesprzeć Hospicjum św. Łazarza, które z powodu pandemii znalazło się w bardzo trudnej sytuacji.

 • Koleda_dla_Hospicjum.PNG

  Kolęda dla Hospicjum św. Łazarza w Krakowie

  Nagranie kolędy „Dzisiaj w Betlejem” (wykonanie naszych pracowników przy akompaniamencie prof. dr hab. Andrzeja Pikula, wybitnego pianisty i pedagoga) umieściliśmy w social mediach i nominowaliśmy do akcji kolejne firmy, by zwiększyć zasięgi dobroczynności.

 • konkurs_strefa_studenta.PNG

  Konkurs Strefa Studenta

  organizujemy od 10 lat podczas Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations w Warszawie. Młodzi projektanci, finaliści w trzech kategoriach (Wrażenie, Funkcjonalność i Forma, Szata Graficzna) co roku prezentują swoje prace na stoisku Strefa Studenta, dzięki czemu mają możliwość nawiązania relacji ze środowiskiem branży opakowań, co często owocuje ciekawymi ofertami staży, a nawet pracy.

 • WOSP.PNG

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  od wielu lat otrzymuje od nas ciekawy prezent do licytacji jak np. książka napisana przez noblistkę Hertę Miller, polskich pisarzy i czytelników; wielkie kompozytowe serce z autografami znanych krakowian; ogromna replika smoka wawelskiego. Dary dla WOŚP za naszym pośrednictwem przekazywali również wystawcy naszych targów.