Menu dodatkowe (nagłówek)

Odkryj Kraków

Dlaczego Kraków?

 • Kraków i Małopolska są na liście jednych z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych nie tylko w Europie, ale i na świecie (region: Kraków, Wieliczka, Tatry, Wadowice, obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau), odwiedzane przez blisko 17 milionów gości każdego roku.
 • Bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa i dogodna lokalizacja miasta w samym sercu Europy; lotnisko Kraków Airport zapewnia ponad 100 bezpośrednich połączeń do większości znaczących europejskich miast.
 • Jedna z najczęściej wybieranych w Polsce destynacji pod organizację turystyki biznesowej, miejsce międzynarodowych kongresów, światowych konferencji i licznych europejskich festiwali.
 • Świetnie rozwinięta sieć hoteli i obiektów noclegowych: renomowane, światowe sieci hotelarskie, hotele SPA i wellness, butikowe obiekty noclegowe, ulokowane w odrestaurowanych zabytkowych budynkach

Co warto zobaczyć w Krakowie?

      

  • Kościół Mariacki-DJI_0324-fot. Ela Marchewka.jpg

  Stare Miasto i Rynek Główny

  Niezwykle urokliwe serce Krakowa. Można spacerować po pięknych uliczkach, podziwiać zabytkowe kamienice, a także zobaczyć słynne Sukiennice (zachęcamy również do zwiedzenia ich podziemi) i Kościół Mariacki. Rynek Główny to również idealne miejsce na zrelaksowanie się przy kawie w jednej z licznych kawiarni.

  Fot. Ela Marchewka

  • Wawel-DJI_0292-fot. Ela Marchewka.jpg

  Wawel i Smok Wawelski

  Zamek Królewski na Wawelu to symbol miasta i ważne miejsce historyczne - ikona Krakowa. Można zwiedzać jego wnętrza, w tym królewskie apartamenty, Kaplica Zygmuntowska, Wawelska Katedra, reprezentacyjne komnaty. Nieopodal zamku znajduje się również piękny Wawelski Ogród Królewski, który oferuje malownicze widoki na Wisłę.

  Smok Wawelski znajduje się obok Wawelu. Według legendy, smok zamieszkiwał jaskinie pod Wzgórzem Wawelskim i terroryzował mieszkańców miasta. Smok miał ogromne rozmiary, długi ogon i mógł zionąć ogniem.

  Fot. Ela Marchewka

  • Wiosna, Wawel, Wisła_M6B7285-fot. Ela Marchewka.jpg

  Planty i Bulwary Wiślane

  Planty to pas zieleni otaczający Stare Miasto, idealny na spacer lub jogging. Bulwary Wiślane to kolejne malownicze miejsce nad brzegiem rzeki, gdzie można odpocząć, podziwiać widoki i skorzystać z licznych kawiarni i restauracji.

  Fot. Ela Marchewka

  • 26.jpg

  Barbakan

  Barbakan uznawany za jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych umocnień w Europie i stanowi cenny element dziedzictwa kulturowego miasta. jest otwarty dla turystów i stanowi popularną atrakcję w Krakowie. Można wejść na jego mury i zwiedzać wnętrze, gdzie znajdują się ekspozycje prezentujące historię fortyfikacji i obrony miasta.

  Fot. Ela Marchewka

  • Noc, Bulwary Wiślane, Podgórze, barka_M6B0455-fot. Ela Marchewka.jpg

  Rejs po Wiśle

  To doskonała okazja, aby podziwiać piękno Krakowa z perspektywy rzeki. Rejsy odbywają się zarówno w dzień, jak i w nocy, oferując różnorodne widoki na zabytki miasta. Pływanie łodzią po Wiśle to wspaniała okazja do podziwiania panoramy miasta i cieszenia się relaksem na wodzie.

  Fot. Ela Marchewka

 • kantor.jpg

  Muzea w Krakowie

  • Zamek Królewski na Wawelu
  • Muzeum Narodowe w Krakowie
  • Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach
  • Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK
  • Muzeum Czartoryskich
  • Muzeum Sztuki i techniki Japońskiej Manggha
  • Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka
 • MIL_8818.jpg

  Posmakuj Kraków

  Zobacz nasz przewodnik kulinarny

  Oddajemy w Twoje ręce przewodnik kulinarny po Krakowie, który mamy nadzieję umili pobyt w naszym mieście. Przewodnik powstał we współpracy firmy Targi w Krakowie z Kati Płachecką - dziennikarką kulinarną prowadzącą portal krakowfood.pl, twórczynią konta @krakowfood.kati (największego w Krakowie Instagrama poświęconego gastronomii z Krakowa i Małopolski). W przewodniku znajdziesz ciekawe miejsca na każdą porę dnia, do których koniecznie trzeba zajrzeć! Przewodnik wpisuje się w realizowaną przez nas strategię bleisure i jest odpowiedzią na potrzeby naszych klientów, którzy przyjeżdżając na targi, kongresy, konferencje, eventy chcą również poznać Kraków. 

Małopolska

 • 20.jpg

  Doskonała lokalizacja i komunikacja

  Małopolska znajduje się w południowo-wschodniej części Polski na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych. Posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę transportową. Przez Małopolskę przebiega najdłuższa w Polsce Autostrada A4 oraz główny korytarz tranzytowy z Europy Zachodniej na Ukrainę – CORRIDOR III. Międzynarodowe porty lotnicze w Krakowie oraz w Katowicach zapewniają połączenia do większości dużych miast w Europie Środkowej i Zachodniej. Kraków oferuje również dogodny transport kolejowy do większości miast w Polsce, a także Pragi, Budapesztu, Berlina oraz Wiednia. Położenie Małopolski przy południowej granicy kraju dodatkowo podnosi jej atrakcyjność i sprawia, że stale przybywa tu zagranicznych inwestycji.​

  Fot. Przemysław Czaja, dla Urzędu Miasta Krakowa

 • 38.jpg

  Potencjał gospodarczy i ekonomiczny

  Małopolska to region o ogromnym potencjale gospodarczym, gdzie działalność prowadzi ponad 360 tys. przedsiębiorstw, w tym największe zakłady przemysłowe w kraju. Małopolskie znajduje się w czołówce polskich województw pod względem działalności ośrodków w sferze badawczo-rozwojowej. To tu rozwijają się inteligentne specjalizacje i powstają nowe technologie zyskujące uznanie w skali całego świata. Jednym z największych bogactw Małopolski są świetnie wykształceni i wykwalifikowani mieszkańcy. W regionie działają 32 szkoły wyższe, a studenci kierunków informatycznych stanowią największy odsetek w skali kraju.​

  Fot. Przemysław Czaja, dla Urzędu Miasta Krakowa

 • 34.jpg

  Bogactwo kulturowe

  Małopolska to region niezwykle interesujący pod względem atrakcji turystycznych. Czternaście obiektów z listy UNESCO znajduje się właśnie tutaj. Stolica Małopolski – Kraków – uznana została Europejską Stolicą Kultury oraz Miastem Literatury UNESCO. To jedno z najstarszych i najbardziej urokliwych miast w Polsce oferujące mnóstwo rozrywek kulturalnych i zapewniające bogatą bazę hotelową. Kraków znany jest jako ośrodek o bogatych tradycjach posiadający jeden z najpiękniejszych i największych rynków na świecie. Miasto w doskonały sposób łączy ciekawą kulturę, tradycję i nowoczesność.

  Fot. Przemysław Czaja, dla Urzędu Miasta Krakow

Kraków w obiektywie

 

Fot. Ewa Marchewka