Menu dodatkowe (nagłówek)

Wylicytowane na Targach BookGame szachy, pomogą ukraińskim dzieciom!

14.05.2023

Pierwsza edycja Targów BookGame była okazją nie tylko do poznania setek gier planszowych, zabawek edukacyjnych, książek i komiksów, ale i wylicytowania unikatowych szachów wykonanych przez Łukasza Wiciarza – jednego z najbardziej cenionych polskich autorów szachów kolekcjonerskich – podpisanych przez Jana Krzysztofa Dudę, arcymistrza szachowego.

Gablota z szachami, która ustawiona była w lobby EXPO Kraków przez 3 dni Targów BookGame, przyciągała spojrzenia wystawców i odwiedzających. Nic dziwnego. Żółte i niebieskie figury nawiązujące do flagi Ukrainy zachwycają starannością wykonania. Figury mają 19 cm wysokości i powstały z drewna lipowego.

Licytacja, która rozpoczęła się 4 maja na platformie onebid.pl, zakończyła się kwotą 7 000 zł podczas finałowej aukcji w trakcie Targów BookGame. Aukcję poprowadziła Róża Wroniszewska, właścicielka Domu Aukcyjnego, który podjął się pro bono zorganizowana licytacji.

Dochód przeznaczony jest na pomoc osieroconym dzieciom z Ukrainy przebywającym w Polsce, jak i pozostającym w kraju. Za pozyskane środki Fundacja Team Kraków zakupi najpotrzebniejsze artykuły, tj. żywność, pomoce szkolne, środki medyczne, artykuły higieniczne, odzież. Fundacja Team Kraków.

 

BookGame-3-dzien (23).jpg [124.49 KB]