Menu dodatkowe (nagłówek)

RE:sponse – Targi w Krakowie trzymają rękę na pulsie

04.08.2021

Targi w Krakowie uważnie obserwują zmiany zachodzące na rynku i dostosowują działania do bieżącej sytuacji. Na potrzeby różnych sektorów gospodarki odpowiada akcja RE:sponse - inicjatywa, która pomoże firmom wzmocnić pozycję na rynku.

 

Z powodu pandemii polskie firmy musiały stawić czoła nowym wyzwaniom: automatyzacji, digitalizacji, a response-strefy-na-targach-branzowych.jpg [96.80 KB]także zagwarantowaniu bezpieczeństwa pracownikom w dobie pandemii. Każda branża jest jednak inna, więc i rozwiązania muszą się różnić. Dlatego podczas najważniejszych targów branżowych organizowanych przez Targi w Krakowie, powstaną specjalne strefy: automatyki i robotyki, e-commerce, safety trends.

Strefa automatyki i robotyki

Nie od dziś wiadomo, że stały rozwój technologiczny przedsiębiorstwa pomaga wyróżnić się na tle konkurencji. Roboty i systemy automatyki odgrywają kluczową rolę w przemyśle ciężkim, ale także spożywczym i opakowaniowym. Zatrudnienie pracowników, którzy będą wykonywali monotonną i powtarzalną pracę, staje się coraz trudniejsze - roboty pomogą zapełnić lukę w dostępie do wykwalifikowanej kadry. Warto już dziś dobrze się przygotować do nadchodzących zmian. Dzięki udziałowi w targach branżowych, producenci i dystrybutorzy najnowszych rozwiązań z zakresu automatyzacji będą mieli okazję dotarcia do nowych, potencjalnych klientów – przedstawicieli konkretnych branż.

Strefa e-commerce

W ciągu ostatniego półtora roku wiele firm musiało przenieść swój biznes do Internetu - zarejestrowano wtedy tysiące nowych sklepów internetowych. Wprowadzanie rozwiązań digitalizacji procesu zakupowego dotyczy teraz już niemalże każdej branży. Strefy e-commerce na targach branżowych będą miejscami szkoleń i prezentacji nowych technologii w zakresie sprzedaży w internecie. Strefy te dedykowane są m.in. dostawcom oprogramowania i rozwiązań IT, firmom oferującym płatności online, firmom z rozwiązaniami dla sklepów internetowych, firmom kurierskim i logistycznym oraz agencjom marketingowym, reklamowym i doradczym.

Strefa safety trends

Sytuacja epidemiologiczna zmusza do zwrócenia jeszcze większej uwagi na bezpieczeństwie i higienie pracy. Wśród wystawców w strefie safety trends będzie można znaleźć producentów i dystrybutorów m.in. środków i materiałów do dezynfekcji, sprzętu ochronnego czy artykułów bezpieczeństwa osobistego i zbiorowego, a także firmy oferujące technologię oczyszczania i dezynfekcji przestrzeni.

Gospodarka nieustannie pędzi do przodu, a targi B2B są furtką do zamkniętego świata wielu branż, m.in. branży wydawniczej, hotelarskiej, gastronomicznej, przemysłowej, czy branży opakowań. Stoiska i oferty udziału w specjalnych promocyjnych cenach dostępne będą na wydarzeniach takich jak: Targi Książki w Krakowie®, HORECA®, Packaging Innovations czy Targi przemysłowe SYMAS®/MAINTENANCE, FASTENER POLAND®.