Menu dodatkowe (nagłówek)

Odjazdowy weekend w EXPO Kraków!

15.09.2023

W weekend 9-10.09.2023 EXPO Kraków już po raz trzeci zamieniło się w wielki garaż mieszczący prawdziwe tuningowe perełki! Podczas TUNING SHOW EXPO zaprezentowaliśmy ponad 200 dopracowanych w najdrobniejszym szczególe projektów tuningowych i motorsportowych, a rosnący z roku na rok poziom imprezy sprawił, że pobiliśmy nasz frekwencyjny rekord.

Zadbaliśmy o to, aby nawet nieprzekonani do świata motoryzacji zwiedzający znaleźli u nas coś dla siebie. Dzięki pokazom, spotkaniom ze sportowcami, YouTuberami i TikTokerami oraz wielu atrakcjom dodatkowym, jak np. pokazy driftu, przejażdżki największym na świecie monster truckiem, symulatorom wyścigowym, a nawet widokowym lotom helikopterem, weekendowa frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Odwiedziło nas ponad 13 000 miłośników motoryzacji!

Miłość do klasycznej motoryzacji kwitnie
TUNING SHOW EXPO pokazuje, że mimo rosnącej popularności samochodów elektrycznych wciąż nie brakuje miłośników mruczących silników. Jak podkreśla Adam Jugowski, współorganizator dwóch poprzednich edycji, prowadzący kanał youtubowy "s13user", reprezentujący markę TEC2000 - Nowe normy emisji spalin powodują, że ludzie chcą zachować tę motoryzację taką jaką jest – barwną, kolorową, o takim charakterystycznym zapachu i dźwiękach. I tutaj chodzi zarówno o to żebyśmy mogli fajnie spędzić czas, ale także pokazać, edukować i wspólnie się bawić, bo to jest najważniejsze. Serdecznie gratuluję zarówno Targom w Krakowie, jak i Tomkowi Pansewiczowi - Show Testuje. Fantastyczna robota, tegoroczny TUNING SHOW EXPO cechuje przede wszystkim różnorodność. Dodatkowo monster truck, drifty i wszystko, co fajne w motoryzacji mogliśmy przez ten weekend zobaczyć. To jest bardzo ważne, że całe rodziny z dzieciakami, łącząc pokolenia, mogły się integrować w tym motoryzacyjnym świecie.

Stefanie Friedrich – Dyrektor handlowy w SklepOpon.com dodaje – Nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zainteresowania, jeśli chodzi o ilość odwiedzających targi, ale też miło zaskoczyła nas ilość osób, którzy interesują się naszym stoiskiem. Bardzo cieszy to, że coraz młodsze pokolenie jest tak zafascynowane motoryzacją i rzeczywiście pojawiają się całe rodziny z dziećmi.

Pozytywną opinią podzielił się również Filip Nowobilski, prowadzący kanał youtubowy "Duży w Maluchu" - Bardzo udana impreza, bardzo wielu pasjonatów motoryzacji wkoło. Myślę, że takie inicjatywy są potrzebne, bo to jest jakieś dodatkowe urozmaicenie oferty kulturalnej Krakowa.

Świadomość klientów rośnie
Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się stoiska z profesjonalnymi kosmetykami samochodowymi. Pokazuje to, że nasza świadomość w kwestii dbania o auta rośnie. – Samochód i człowiek to jest bardzo podobny organizm. My stosujemy suplementy i mamy także suplementy do samochodów. Ludzie powoli się tego uczą, bo przez jakiś czas byli wygodni serwisując auta, ale nie dbając o nie. Teraz coraz częściej zauważają, że trzeba samemu zadbać o ochronę silnika i olej wymieniać częściej niż wskazuje komputer – podsumował Piotr Jamroś - Mobilny mechanik, ambasador Forte Polska i prowadzący program „Na osi”.

Pasja, która łączy
Zdecydowanym atutem targów, przyciągających grono widzów była strefa driftu i możliwość przejażdżki drift taxi. – Co roku strefa driftu na TUNING SHOW EXPO to jest mocny punkt. Tutaj zawsze jest dużo ludzi, dużo chętnych na drift taxi. I szczerze mówiąc zawsze jest też duże zdziwienie. Ludzie patrząc z zewnątrz spodziewają się zupełnie innych emocji i wrażeń, niż te, które panują w środku. Okazuje się, że pomimo że te samochody się ślizgają to generują bardzo duże przeciążenie. Największe chyba wrażenie zawsze robi to, jak te auta blisko siebie jeżdżą, więc wydaje mi się, że to jest taki najmocniejszy punkt, który zawsze mocno wkleja się w psychikę. Cieszę się jako kierowca rajdowy i też trochę driftingowy, że możemy pokazać tę część, którą my robimy na zawodach, ale wówczas trzymają nas regulaminy, harmonogram imprez i publiczność nie ma do nas dostępu, a tutaj możemy pokazać te emocje i rzeczywiście jest nam dużo łatwiej – Marcin Radecki, prowadzący strefę driftu podczas TUNING SHOW EXPO.

Inna odmiana motorsportu
Podczas imprezy odwiedzający mogli także sprawdzić swoje umiejętności sterowania modelami RC po specjalnie przygotowanym torze oraz przetestować się podczas wirtualnych wyścigów na profesjonalnych simracingowych stanowiskach. – Z tego co widzę i co mnie cieszy popularność simracingu w Polsce idzie w górę. Co jest piękne każdy może spróbować, niezależnie od wieku i wzrostu, bo dziecko może jechać z rodzicem. Generalnie każdy, kto przychodzi do naszego stoiska odchodzi szczęśliwy. – mówił po targach Kamil Adamczyk z Krakowskiego Centrum Simracingu - Simracing Dream - Najdłuższą kolejką cieszył się nasz play seed, który oddaje odczucia prawdziwej jazdy samochodem. Widzieliśmy między innymi śmiałków driftu, czy różnego rodzaju potyczek, jednak największe zainteresowanie budziły samochody typu GT3. Nasi klienci mieli okazję sami dobrać sobie tor i samochód, w którym chcą spróbować swoich sił. Każdy mógł zaznać realnego odczucia w samochodzie wyścigowym, czyli tych przeciążeń, które towarzyszą kierowcom, sprawdzić jak twardo chodzi kierownica oraz gaz i hamulec.

Wspólnie robimy dobro!
Razem z fundacją TURBOPOMOC zbieraliśmy fundusze na pomoc w budowie domu dla osób z niepełnosprawnościami w Jawiszowicach. Podczas aukcji charytatywnej można było wylicytować przejazdy supersamochodami. – To chyba najfajniejsze w tej imprezie, że wszyscy ci, którzy przyszli dzisiaj obejrzeć te samochody nie dość, że mogli wesprzeć charytatywnie akcję to mogli też wsiąść do bardzo drogich, sportowych aut, przejechać się nimi i sprawdzić nie tylko jak wyglądają, ale też jak jeżdżą po drodze – podkreślił Sebastian Sobesto, menager firmy S-Point, która udostępniła w aukcji swoje samochody.

Co dalej?
– Motoryzacja jest nadal mocna i w żyłach wszystkich ludzi odwiedzających targi płynie benzyna, albo co najmniej ropa, ale na pewno coś w nich płynie, ponieważ tłumy były przeokrutne i to tylko udowadnia, że tego typu wydarzenia są potrzebne i że motoryzacja rozwija się nadal – podsumował targi Sebastian Kraszewski, prowadzący kanał motoryzacyjny "Kickster TV" oraz współprowadzący tegoroczną edycję TUNING SHOW EXPO. Po wszystkich dobrych opiniach, jakie otrzymaliśmy od wystawców i zwiedzających pozostaje nam tylko zakasać rękawy i rozpocząć przygotowania do kolejnej edycji.