Menu dodatkowe (nagłówek)

Wrażenia jak na #F1! Sprawdź co czeka Cię na Targach KOMPOZYT-EXPO®!

23.09.2022

Gdzie znajdziemy kompozyty? Większość z nas z pewnością pomyśli o deskach kompozytowych na taras, być może o podwoziach sportowych samochodów. Jednak wszędzie tam, gdzie potrzebujemy lekkiego i wytrzymałego materiału – wkraczają kompozyty, otaczając nas z każdej strony, z lądu i z powietrza! Elementy samolotów i rakiet, łódź solarna, narty czy stolik kawowy – to tylko kilka przykładów z wystawy targowej podczas Targów KOMPOZYT-EXPO®, które 28-29 września odbędą się w EXPO Kraków. W strefach pokazowych studenci zaprezentują innowacyjne projekty: zero-emisyjną łódź solarną, bolidy (w tym symulator jazdy!), rakiety czy motocykle.

Wśród wystawców znajdziemy wiele czołowych firm z branży, m.in.: Milar, C-L, Sarzyna Chemica., LERG, AMARGO, Krosglass, GDP KORAL, s. r. o., Berlac AG, iprotex® GmbH & Co. KG, Walter Mäder AG czy Celag Srl.
 
Premierowo na wspólnym stoisku zaprezentują się członkowie Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych oraz Composites United e.V – najważniejszego europejskiego stowarzyszenia zajmującego się kompozytami.
 
Tradycyjnie, nie może zabraknąć niezwykle bogatego programu merytorycznego!
 
Tematem przewodnim tegorocznej edycji KOMPOZYT-EXPO® jest wodór, który już od jakiegoś czasu znajduje się w centrum dyskusji dotyczących czystej energii. Co łączy kompozyty i wodór? Ultralekkie oraz szczelne materiały kompozytowe umożliwiają bezpieczny transport i magazynowanie wodoru, co jest niezbędne dla wykorzystania go na szeroką skalę.
Pierwszego dnia targów, 28 września 2022 r., odbędzie się konferencja: Accelerate the Process: Hydrogen – Composites – Future dotycząca rozwoju technologii wodorowych, ich promocji, wdrażania oraz współpracy w tym zakresie. Prelegentami są światowi eksperci m.in. z Niemiec, Włoch czy Słowenii.
Harmonogram konferencji: https://kompozyt-expo.pl/pl/program-towarzyszacy/panel-konferencyjny-hydrogen-composites-future.html

Drugiego dnia targów, 29 września 2022 r., odbędą się warsztaty eksperckie dotyczące:

  • kompozytów w branży budowlanej,
  • materiałów i technologii kompozytowych w sprzęcie sportowym,
  • rozwiązań dotyczących recyklingu materiałów kompozytowych
  • oraz innowacji w branży.
Harmonogram warsztatów: https://kompozyt-expo.pl/pl/program-towarzyszacy/warsztaty-eksperckie.html
Targi KOMPOZYT-EXPO® staną się okazją nie tylko do branżowej dyskusji na temat technologii wodorowych, ale też miejscem pierwszego spotkania partnerów realizujących program pilotażowy w obrębie wodoru dla Inicjatywy Awangarda. Spotkanie inaugurujące będzie miało miejsce 29 września. Województwo Małopolskie wraz z regionem Lombardii i Słowenią to koordynatorzy projektu Hydrogen (H2), którego celem jest wzmocnienie i promocja gospodarki wodorowej w regionach i państwach biorących udział w projekcie. Ambicje te zostaną zrealizowane poprzez realizacje projektów demonstracyjnych i działań nakierowane na podnoszenie wiedzy i umiejętności partnerów pilota, przyspieszenie transformacji do gospodarki opartej energię pochodzącą z zielonego wodoru czy też stymulację regionalnych systemów innowacyjność.
 
Dbając o rozwój małych i średnich przedsiębiorstw z regionu, Województwo Małopolskie zaprosi do uczestnictwa w targach przedsiębiorców z branż związanych z kompozytami i technologią wodorową, którzy będą mogli w dogodnej dla siebie przestrzeni nawiązywać nowe relacje, wymieniać się wiedzą i doświadczaniem, a przede wszystkim przedstawiać swoją ofertę biznesową szerokiemu gronu odbiorców.
Spotkajmy się w Krakowie!
 
28-29 września 2022
Pobierz bezpłatny bilet: https://kompozyt-expo.pl/