Menu dodatkowe (nagłówek)

Targi w Krakowie wracają do gry

22.06.2021

Szeroka oferta imprez targowych, nowe strefy tematyczne i liczne spotkania z ekspertami podczas planowanych konferencji — wszystko to już jesienią w Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. – Z ogromną radością powracamy do wydarzeń stacjonarnych. Jesteśmy silniejsi, jeszcze bardziej ze sobą zżyci, mamy wiele pomysłów i energię, aby już we wrześniu odpowiedzieć na potrzeby wystawców oraz zwiedzających. – zapowiada Grażyna Grabowska, Prezes Targów w Krakowie.

 


 

Nowe formaty imprez


Kalendarz Targów w Krakowie obfituje w wiele spotkań przygotowanych z myślą o przedstawicielach różnych branż. Wśród nich znajdziemy cenione od lat Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® czy Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA® oraz kilka całkowicie nowych propozycji jak np. Targi Reha INNOVATIONS. Fizjoterapia. Nowoczesna diagnostyka. Odnowa biologiczna. Również w dziedzinie targów przemysłowych organizatorzy przygotowali liczne niespodzianki. Do ugruntowanych na rynku imprez tj. Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®, Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS®, Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE, Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND®, po 4-letniej przerwie wracają Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL. Ponadto po raz pierwszy odbędzie się First European Show ASSEMBLY GO.

Kampania REsponse


Targi od zawsze były zwierciadłem gospodarki. Podczas nich odbywają się liczne premiery urządzeń, prezentowane są nowe produkty i omawiane najbardziej aktualne tematy. Tak jak zmienia się świat, tak zmieniają się targi, które są odpowiedzią na aktualne potrzeby wystawców i odwiedzających. Czego zatem będą poszukiwali goście w bieżącym roku? Pandemia przyspieszyła cyfryzację. Digitalizacja i automatyzacja stały się kluczowym wyzwaniem dla wielu firm, które z dnia na dzień zaczęły wdrażać narzędzia pomocne w sprzedaży internetowej oraz usprawniać kluczowe procesy w zakładach produkcyjnych. Z myślą o zmieniającym się rynku podczas największych imprez branżowych Targi w Krakowie przygotowują specjalne strefy: e-commerce oraz automatyki i robotyki. Pierwsza z nich dedykowana będzie dostawcom oprogramowania i rozwiązań IT, firmom oferujących płatności online, firmom z rozwiązaniami dla sklepów internetowych, firmom kurierskim i logistycznym oraz agencjom marketingowym, reklamowym i doradczym. - Naszym celem jest stworzenie miejsca, w którym odbywać się będą szkolenia oraz prezentacje nowych technologii dopasowanych do konkretnej branży. Dzięki wieloletnim kontaktom z ekspertami mamy wspaniałą możliwość przygotowania specjalistycznych przestrzeni na targach. – podkreśla Paweł Nikliński, Wiceprezes Targów w Krakowie. Bardzo ciekawie zapowiada się również druga z wymienionych wyżej stref – automatyki i robotyki.

Po licznych konsultacjach z przedstawicielami branży przemysłowej wiemy, że w najbliższych latach Polska będzie jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków sprzedaży robotów i usług związanych z automatyzacją. Równocześnie coraz więcej firm zwiększa nakłady finansowe na digitalizację procesów produkcyjnych. Stały rozwój technologiczny jest bowiem jedynym sposobem na wyróżnienie się na tle konkurencji. – dodaje Paweł Nikliński. W najbliższym czasie polski przemysł czeka wiele zmian. Warto już dziś dobrze się do nich przygotować, aby nie pozostać w tyle. Dzięki udziałowi w targach branżowych przygotowanych przez firmę Targi w Krakowie, producenci i dystrybutorzy będą mieli okazję dotarcia do nowych, potencjalnych klientów.

Zielone światło dla branży


Zgodnie z decyzją Ministra Zdrowia od 6 czerwca możliwa jest organizacja targów, konferencji i kongresów. To dobra wiadomość dla przemysłu spotkań, która ma za sobą bardzo trudny czas. – Jeszcze nigdy z taką niecierpliwością nie czekaliśmy na… jesień. Za nami najtrudniejszy w historii całej firmy okres, ale nie chcemy patrzeć w przeszłość, skupiamy się na przyszłości. Czeka nas dużo pracy, ponieważ chcemy, aby nasze imprezy wyróżniały się na tle konkurencji jakością, oryginalnym ujęciem tematu i poziomem programu towarzyszącego. Jestem przekonana, że z takim zespołem, jaki mamy, sprostamy nowym wyzwaniom. – zapowiada Ewa Woch, Wiceprezes Targów w Krakowie.


Symboliczne rozbicie ściany szpitala tymczasowego


Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 22.06.2021 r. w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków dokonano symbolicznego wyburzenia fragmentu ściany szpitala tymczasowego, który w obiekcie funkcjonował od listopada 2020 r. do końca maja 2021 r. – Od założenia Targów w Krakowie, czyli od 25 lat budowaliśmy m.in. firmę o ugruntowanej pozycji na rynku, nowoczesny obiekt, imprezy o międzynarodowym charakterze, zgrane zespoły. Ten jeden jedyny raz burzyliśmy… ścianę szpitala tymczasowego w EXPO Kraków. To symbol tego, że jesteśmy gotowi na przyjęcie gości oraz powrót wydarzeń stacjonarnych. Patrzymy z nadzieją w przyszłość i nie możemy doczekać się jesieni i pierwszych zaplanowanych targów. – podsumowuje Grażyna Grabowska, Prezes Targów w Krakowie.