Menu dodatkowe (nagłówek)

Targi w Krakowie dołączają do akcji #dobropączkuje

08.02.2024

image00009.jpeg [2.10 MB]

#dobropączkuje to akcja charytatywna organizowana przez Fundację Pociecha, marzącej o tym, aby Tłusty Czwartek zamienić w dzień pomagania. Celem jest pomoc niedożywionym dzieciom, które często nie mogą liczyć nawet na jeden gorący posiłek dziennie. Jesteśmy zdania, że marzenia należy spełniać, dlatego postanowiliśmy dwukrotnie podbić kwotę za zakupione pączki i przekazać pieniądze na wsparcie świetlicy środowiskowej „Świetliki” prowadzonej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Krakowie.

W ubiegłym roku dzięki akcji udało się zebrać środki na wsparcie 282 podopiecznych z ośmiu świetlic środowiskowych. Łącznie zapewniono dzieciom 7378 obiadów w okresie od 1 czerwca do 31 grudnia 2023. Źródło https://www.fundacjapociecha.pl/2024/01/18/jak-zamienilismy-paczki-na-cieple-posilki-w-2023-roku/


Znamy swoje możliwości w Targach w Krakowie i wiemy, że w Tłusty Czwartek spokojnie możemy pobijać rekordy w ilości zjedzonych pączków. W tym roku jednak wspólnie postanowiliśmy, że zamiast 2-3 pączków, zjemy tylko po 1, a pieniądze, które wydalibyśmy na 2 i 3 pączka przekażemy na wsparcie świetlicy środowiskowej „Świetliki” prowadzonej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Krakowie – powiedziała Małgorzata Borowiec, inicjatorka akcji w firmie Targi w Krakowie.