Menu dodatkowe (nagłówek)

Superbohaterowie EXPO Kraków

14.05.2021

Są niczym superbohaterowie, którzy pojawiają się natychmiast, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Posiadają niezwykłe moce: szybkość działania i umiejętność rozładowywania napięcia. Gdy dany problem zostanie rozwiązany, niepostrzeżenie znikają i pędzą, aby ratować kolejne osoby. Mowa o pracownikach Działu Organizacji Technicznej i Działu IT Targów w Krakowie, bez których żadne wydarzenie nie mogłoby się odbyć. Z okazji 7-lecia EXPO Kraków poznajmy ich lepiej.

7-lat-EXPO-Krakow.jpg [276.62 KB]

 

Światło na działy wspomagające

Mówi się, że najlepszych przyjaciół poznaje się w biedzie. Parafrazując przysłowie i przenosząc je na grunt biznesu, można zaryzykować stwierdzenie, że oddanych pracowników poznaje się w biedzie. Pandemia spowodowała, że świat na chwilę się zatrzymał. Wszyscy z niepokojem patrzyli m.in. na przemysł spotkań, który z dnia na dzień przestał funkcjonować. W tych najgorszych miesiącach ogromną pomocą służyły m.in. działy wspomagające, czyli te, które na co dzień pozostają w cieniu, a których praca i wkład są nieocenione. Dział Organizacji Technicznej pierwszy lockdown poświęcił na przygotowania do wydarzeń w nowym reżimie sanitarnym. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu w czerwcu 2020, gdy ponownie można było organizować targi, EXPO Kraków od pierwszych dni gotowe było na przyjęcie gości. W tym samym miesiącu podczas konferencji online „Targi New Reality” m.in. Mateusz Kania, Kierownik Działu Organizacji Targów i Inspektor ds. Bezpieczeństwa Sanitarnego opowiadał o nowych rozwiązaniach wprowadzonych w obiekcie. Ponowne zamrożenie branży spowodowało, że Targi w Krakowie bardzo szybko zaczęły organizować regularne spotkania online. Łączenie poprzez platformę streamingową oraz profesjonalne studio nagrań z ekspertami z różnych zakątków świata nie byłoby możliwe bez technicznej wiedzy, świetnie do tego przygotowanych specjalistów z Działu IT. 

 

Supermoc – szybkość

post-Mateusz_7latEXPO.jpg [240.80 KB]

Każdy superbohater obdarzony jest szczególną supermocą. Pracownicy techniczni EXPO Kraków posiadają ich nawet kilka. Każdego dnia wprowadzaj zmiany i nowości poprawiające jakość pracy pozostałych kolegów i koleżanek oraz rozwiązują bieżące problemy. Z siłą Supermana i zręcznością Spidermana potrafią zajmować się kilkoma tematami naraz. – W EXPO Kraków zawsze coś się dzieje, nic się nie powtarza, nie ma schematów, powielania szablonów. Każde wydarzenie rządzi się swoimi prawami. Na co dzień zajmuję się rysowaniem planów, projektowaniem stoisk, przygotowaniem i pilnowaniem harmonogramu prac podczas montażu i demontażu, kontaktem z wystawcami i firmami standowymi, ustalaniem elementów konstrukcji podwieszanych, podłączeniem wody, sprężonego powietrza, czy zasilenia stoiska i eksponatów w energię elektryczną. – tak swoją pracę opisuje Mateusz Kania, Kierownik Działu Organizacji Targów. Różnorodność zadań docenia również Grzegorz Kuś, Kierownik Działu IT – W mojej pracy najbardziej lubię zmienność i dynamikę działania. Targi stawiają coraz to nowsze wyzwania w kwestiach  prezentacji treści multimedialnych oraz nowinek technologicznych. Na co dzień odpowiadam za funkcjonowanie całej warstwy IT oraz koordynację zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie infrastruktury informatycznej oraz audiowizualnej podczas wydarzeń targowych. Odpowiedzialności i dużej ilości obowiązków nie boi się również Dariusz Partyka, Kierownik hali – Moim zadaniem jest, aby wszystko, począwszy od wejścia na halę pierwszej ekipy montażowej, poprzez imprezę, aż do wyjścia ostatniego uczestnika, funkcjonowało w 100%. Dopiero wówczas z uśmiechem mogę się udać na zasłużony wypoczynek. Podsumowując, każdy kto przekroczy próg EXPO Kraków może mieć pewność, że zaopiekuje się nim superbohater, który chętnie odpowie na wszelkie pytania i wyciągnie pomocną dłoń. Sprawną organizację targów wielokrotnie doceniali wystawcy, chwaląc szybkość działania ekipy technicznej.

 


Supermoc – otwartośćpost-Olek_7latEXPO.jpg [235.46 KB]

Umiejętność współpracy z różnymi działami to bardzo cenny atut. Superbohaterowie nie tylko nie mają z tym problemu, ale i czerpią ogromną przyjemność z bliskich relacji z zespołami. - Cieszy mnie konieczność współpracy z różnymi działami podczas realizacji. Dzięki temu mam szansę przebywać w towarzystwie wspaniałych ludzi. Zawsze jest wiele okazji do śmiechu. – podkreśla Aleksander Margasiński, Specjalista ds. Audio-Video. Podobnego zdania jest Piotr Sieroń, Specjalista ds. IT – Najbardziej w swojej pracy lubię atmosferę wydarzeń i kreatywne oraz koleżeńskie towarzystwo. Klimat w firmie sprawia, że codziennie jest mi wesoło. Z kolegami z Działu IT zgadza się cytowany wyżej Mateusz – Śmiech towarzyszy mi w pracy codziennie. Dobre samopoczucie, a także dystans do siebie to podstawa udanej współpracy. Bez tego po prostu byśmy zwariowali. W dziale śmiejemy się często i głośno, codziennie udowadniając, że śmiech to zdrowie.

 

 

 

Supermoc – przyjacielskośćjanek_7latExpo.jpg [241.54 KB]


EXPO Kraków to wydarzenia, a wydarzenia to ludzie. Firmę tworzy zgrany zespół mogący zawsze na sobie polegać. Przyjacielską atmosferę doceniają zarówno starsi, jak i młodsi pracownicy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z targami. Jan Andrzejowski, Specjalista ds. IT na pytanie, co najbardziej podoba mu się w pracy w EXPO Kraków, pomimo krótkiego stażu w firmie odpowiedział - Na pierwszym miejscu praca związana z główną tematyką moich zainteresowań zawodowych tj. sieci komputerowe. Na drugim ludzie tworzący dobry klimat, z którymi można spotkać się także po pracy.


Z okazji 7-lecia EXPO Kraków życzymy sobie, aby tych spotkań było jak najwięcej, a superbohaterom, aby mieli możliwość zaprezentowania przed i w trakcie wydarzeń swoich supermocy.