Menu dodatkowe (nagłówek)

Przestrzeń Wymiany Wiedzy i Inspiracji

15.09.2023

Ponad 100 firm reprezentujących różne sektory branży architektury wnętrz – od materiałów wykończeniowych i wyposażenia wnętrz, poprzez inteligentne domy aż po usługi dla architektów, trzy strefy tematyczne, dwudniowy program szkoleniowy z udziałem cenionych wykładowców, panel dyskusyjny, warsztaty i prelekcje oraz wystawa przygotowana przez Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – to tylko kilka powodów, dla których warto wziąć udział w premierowej edycji Targów Architektury Wnętrz KIAF (Krakow International Interior & Architecture Fair), które odbędą się 20-21 września w EXPO Kraków.

Organizatorem są Targi w Krakowie – lider branży spotkań, który w swoim kalendarzu ma takie wydarzenia, jak m.in. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®, Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT® w Krakowie czy Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA®.

Szeroka oferta wystawców
Wśród wystawców spotkamy topowe firmy, tj.: Nowy Styl, Bel-Pol, Zaho Lighting, Luxum, Panoramah, Architected Sound, KFA, Lumo Tubo, Iberapol czy Jawor Parkiet. Dzięki różnorodności oferowanych produktów, każdy odwiedzający znajdzie dla siebie coś interesującego.

Edukacja i rozwój
Targi oferują również bogaty dwudniowy program szkoleniowy dla architektów. To kilkanaście wykładów, prelekcji i warsztatów. Szkolenia obejmą między innymi dobór odpowiednich opraw oświetleniowych, zagadnienia akustyki we wnętrzach, a także aspekty związane z prawem autorskim i wiele więcej. Prelegenci, doświadczeni w swoich dziedzinach, podzielą się wiedzą i doświadczeniem, co pozwoli uczestnikom w pełni zrozumieć kluczowe zagadnienia — digitalizacja procesów architektonicznych, projektowanie biur, materiałoznawstwo. Odwiedzający będą mieli również szansę uczestniczyć w panelu dyskusyjnym prowadzonym przez Katarzynę Księżopolską – Redaktor Naczelną MAGAZIF.com. Panelistami będą Maciej Franta, Monika Bielaska, Rafał Ziembiński oraz Anna Bartman. Program został stworzony z myślą o oczekiwaniach i potrzebach zawodowych architektów — pełny zakres programu targów znajduje się na stronie kiaf.pl.

Panel dyskusyjny — miejsce wymiany wiedzy i inspiracji
Atrakcyjny program szkoleniowy zakończy panel dyskusyjny, który będzie stanowić doskonałą okazję do wymiany poglądów, doświadczeń i inspiracji między uczestnikami targów. Eksperci wraz z zaproszonymi gośćmi poruszą tematy ważne dla rozwoju architektury wnętrz, a także odpowiedzą na pytania i wątpliwości uczestników.

Strefy tematyczne
Do dyspozycji uczestników będą trzy strefy: Ścianka inspiracji, miejsce gdzie wchodzące na rynek produkty zabłysną w świetle reflektorów; Majstersztyki, czyli strefa nietuzinkowego wzornictwa, które inspirowało kolejne pokolenia projektantów; a także Wzorcownia, przestrzeń jako domena, w której pracuje architekt. KIAF to zdecydowanie więcej niż targi, to wyjątkowe doświadczenie, które zarówno wystawcom, jak i odwiedzającym przyniesie inspirację i rozbudzi kreatywność.

Współpraca z Wydziałem Architektury Wnętrz ASP w Krakowie
Targi KIAF współpracują z Wydziałem Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W ramach współpracy zostanie zorganizowana wyjątkowa wystawa w sali Wiedeń, gdzie wykładowcy przedstawią swoje projekty.

Nowy Styl Partnerem Targów KIAF
Nowy Styl, renomowany producent funkcjonalnych i designerskich mebli, jest partnerem merytorycznym Targów KIAF. Wieloletnie doświadczenie oraz nieustanne dążenie do innowacyjności sprawiają, że Nowy Styl stał się niekwestionowanym liderem na rynku mebli biurowych. Podczas targów, firma zaprezentuje najnowsze trendy w projektowaniu przestrzeni biurowych, inspirując architektów, projektantów wnętrz oraz inwestorów do tworzenia funkcjonalnych i nowoczesnych miejsc pracy.

Patronat Honorowy
Patronat nad targami architektury wnętrz objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań. Wsparcie stanowi znak jakości wydarzenia oraz jest potwierdzeniem znaczenia dla branży architektonicznej.

Targi Architektury Wnętrz KIAF organizowane przez Targi w Krakowie będą nie tylko doskonałą okazją do poznania najnowszych rozwiązań i produktów branżowych, ale również doskonałą platformą edukacyjną dla architektów i projektantów. Dwudniowy program szkoleniowy, bogata wystawa i inspirujący panel dyskusyjny sprawią, że to wydarzenie pozostanie w pamięci uczestników na długo.

Szczegóły https://kiaf.pl/ 
Zachęcamy do rejestracji online na targi https://kiaf.exposupport.pl/visitor/register 
Rejestracja umożliwia bezpłatny wstęp.