Menu dodatkowe (nagłówek)

16. edycja Tattoofest już w czerwcu!

05.05.2023

To już 16-sta edycja festiwalu Tattoofest. Na wszystkich odwiedzających festiwal, czekać będą jak zawsze specjalnie wydzielone strefy, w tym roku będą to: TATTOO, PIERCING, FASHION, MOTO, BARBER, ART, WORKSHOP, DIALOG - Posłuchajże, GRY oraz duża strefa outdor’owa z GRAFFITY, foodtrackami, KRWIObusem i przestrzenią przeznaczoną specjalnie dla dzieci.

A, co nowego na festiwalu?
Wydzielone osobne strefy TATUAŻU OLDSCHOOL’owego OLD PORT, 90’s TATTOO SHOP oraz gościnnie finaliści 1 edycji Tattoo Championship.
W tym roku planowana jest też osobna strefa PIERCING, gdzie Stowarzyszenie Professional Piercers Poland postawi na straży doskonałego i bezpiecznego piercingu swoich najlepszych ludzi, nie zabraknie unikatowej etnicznej biżuterii i innych atrakcji.
Tradycyjnie w strefie FASHION dostępne będą oryginalne marki odzieżowe i nie tylko. Chwilę artystycznego oddechu w tym roku zapewni strefa ART i jej liczne wystawy zdjęć, grafik i obrazów.
W osobnej strefie WORKSHOP’owej będzie można zobaczyć najbardziej kreatywne ręcznie robione projekty oraz oryginalne rękodzieło.
Już po raz drugi TATTOOFEST zaprasza do strefy DIALOGU- Posłuchajże na spotkania z niezwykłymi gośćmi, tatuatorami, podróżnikami, specjalistami, ludźmi z pasją. W tym roku gośćmi będą m.in. fizyk teoretyk, twórca filmowy, wybitny fotograf Andrzej Dragan, nagrodzony Paszportem Polityki pisarz Łukasz Orbitowski, oraz gość specjalny amerykański antropolog, pisarz i fotograf Lars Krutak. Nie braknie też pięknych i zdolnych kobiet. Zaproszenie przyjęły dwie piercerki: prezeska Polskiego Stowarzyszenia Piercerów - Beata Kwaśniewska i Anna Małachowska twórczyni i właścicielka największego studia piercingowego w Polsce- AngiePiercing. Gościem będzie także dziennikarka i podróżniczka zakochana w sztuce i kulturze Polinezji Aleksandra Gałka-Reczko.
Amatorzy wrażeń znajdą coś dla siebie w strefie GIER, a tych w tym roku też będzie jeszcze więcej! Będzie też można przetestować niesamowite maszyny – motocykle BMW Motorrad.

Na potrzeby festiwalu powstaje specjalna aplikacją, ułatwiająca poruszanie się po imprezie tak, by nie przegapić absolutnie żadnej atrakcji. Podczas festiwalu swoje specjalne akcje przeprowadzą Fundacja DKMS i WWF, a czas umilą najlepsi DJ’e.

Bilety dostępne na https://convention.tattoofest.pl/info/

Czas: 10-11 czerwca 2023 r.

Miejsce: Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9